featured

Fenerbahçe Depremzedeler İçin 4 Tır Yardım Yolladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR HABER

Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da zelzele sonrası oluşan yıkım için tüm Türkiye birlik oldu. Fenerbahçe de afet bölgesinde bulunan vatandaşlar için Kadıköy Belediyesi ile koordineli olarak Afet Bölgesi Yardım Kampanya’nı başlattı.

4 tır afet bölgesine gitti

Vatandaşlar ve taraftarlardan gelen yardımlar ile 4 yardım tırı afet bölgesine gönderildi. İrfan Can Kahveci, Mert Hakan Yandaş, Eda Fazilet Dündar, Olcay Çakır Turgut, Melih Mahmutoğlu ve Samet Geyik üzere birçok sarı-lacivertli isim kampanyaya dayanak verdi.

Yandaş: “Mümkün olursa zelzele bölgesine gitmeyi düşünüyorum”

Fenerbahçe’nin 28 yaşındaki orta saha oyuncusu Mert Hakan Yandaş da kulübünün yardım kampanyasına takviye veren isimlerdendi. Zelzele hakkında konuşan ve başsağlığı dileyen Yandaş şunları söyledi: “Vatanımıza, milletimize başsağlığı diliyorum. Yakınlarını kaybedenlere sabır, enkaz altında olanlara, yakınlarını enkaz altından çıkarmaya çalışanlara da Allah yardım etsin. Dualarımız onlarla, elimizden hiçbir şey gelmiyor”

Yandaş, “Canımız çok sıkkın. Elimizden bir şey gelmemesi daha üzücü. Ne yapabilirsek yapmaya çalışıyoruz lakin orada bulunan yakınlarımızla konuşuyoruz, durum nitekim vahim. Allah milletimizin yardımcısı olsun. Elimizden gelen ne varsa yapmaya her vakit hazırız. Keşke onlara alanda yardımcı olabilsek. Bu mümkün olursa gitmeyi de düşünüyorum. Çok üzgünüz” dedi.

Eda Fazilet Dündar: “Burada inanılmaz bir seferberlik var”

Fenerbahçe’nin depremzedeler için başlattığı kampanyaya takviye veren isimler ortasında Fenerbahçe Opet Bayan Voleybol Grubu kaptanı Eda Fazilet Dündar da vardı. Açıklamasında yaşanan sarsıntının akabinde çok üzgün olduğunu söyleyen Eda Fazilet Dündar, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza başsağlığı diledi.

Dündar konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Hava kaideleri ne yazık ki çok berbat. İnşallah en kısa müddette enkaz altından çıkarılabilirler. Hepimizin önceliği zelzelenin yaralarını sarmak. Biz de elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. Kulübümüze de bu imkânı bize sağladığı için çok teşekkür ediyoruz”

Fenerbahçe Opet kaptanı, “Burada inanılmaz bir seferberlik var. Gözlerim doldu. Hüzünlü bir süreç yaşıyoruz fakat inşallah bunu da atlatacağız. Alanda çalışan tüm kurtarma gruplarına de teşekkür ediyoruz. Umarım bir an evvel enkaz altındaki vatandaşlarımızı da kurtarabilirler ve yaraları sarmaya başlayabiliriz. Türkiye olarak eminim herkes yardım için elinden geleni yapıyor. İnşallah en kısa müddette süreci atlatmaya çalışacağız” dedi.

Olcay Çakır Turgut: “Gün birlik olma günü”

Fenerbahçe Alagöz Holding Bayan Voleybol Grubu kaptanı Olcay Çakır Turgut sarsıntı hakkında yaptığı açıklamada yardım merkezindeki herkesin birlik olduğunu şu sözlerle vurguladı: “Acımız çok derin. Söylenebilecek çok fazla bir şey yok. Gün birlik olma günü ve burada herkes birlik olmuş durumda. Elimizde geldiğince yardımcı olmak için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Kalbimiz, dualarımız zelzele bölgesindeki vatandaşlarımızla birlikte. Herkese çok geçmiş olsun. Milletimizin başı sağ olsun”

Melih Mahmutoğlu: “Bir muhtaçlık varsa sonuna kadar yapacağız”

Fenerbahçe’nin depremzedeler için başlattığı kampanyaya takviye veren Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Grubu kaptanı Melih Mahmutoğlu ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kelimeler kifayetsiz kalıyor. Çok büyük bir acı yaşıyoruz ülkece. Çok yakın arkadaşlarım, dostlarım orada. Elimizden geldiğince yardım etmeye geldik. Bir muhtaçlık varsa sonuna kadar yapacağız. Maalesef makus haberler alıyoruz fakat inşallah bu haberler bir an evvel son bulur. Oralara yardım etmek gerekiyor. Bilhassa Hatay maalesef çok berbat durumdaymış”

Melih, “Ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum, geride kalanlara da sabır. Enkaz altında olan beşerler için de dua ediyoruz. Bir an evvel yardımın oraya gitmesi gerekiyor. Olağan ki kolay değil. Çok acı. Allah bizlere sabır versin. Halkımız buraya büyük yardım getiriyor. Hepsinden Allah razı olsun. Elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız” dedi.

Cenk Renda: “Yastayız”

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Ekibi menajeri Cenk Renda ise konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Milletimizin başı sağ olsun. Yastayız. Enkaz altındaki vatandaşlarımızın bir an önce kurtulması için dua ediyoruz. Milletimize kadrom ismine başsağlığı diliyorum. Hepimiz buradayız. Kulübümüz her şeye önderlik yapıyor. Burada da önderlik yapıyoruz. İnşallah bunları bir an önce sarsıntı bölgesine ulaştırırız. Çok üzgünüz. İnşallah bir an önce atlatır ve yaralarımızı sararız”

Fenerbahçe Depremzedeler İçin 4 Tır Yardım Yolladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!