featured

F.Bahçe, Beşiktaş ve G.Saray’dan Birlik Çağrısı! Logolar Yardım Tırında

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR HABER

Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin akabinde tüm Türkiye yaralarını sarmak için afet bölgesine hareket etti. Toplam 10 vilayette can kaybına neden olan sarsıntının akabinde yardım çalışmaları başlatıldı. Futbol kadroları düzenlenen kampanyaların en önlerinde yer aldı.

3 büyükler tırlarla afet bölgesinde

Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş statlarda oluşturulan toplama merkezlerinde vatandaşların gönderdiği yardımları düzenleyerek tırlara yükledi. Kulüpler, onlarca aracı afet bölgesine göndererek, depremzedelere büyük takviyede bulundu.

Kulüplerden birlik çağrısı

Kulüpler, internet sitesi ve toplumsal medya hesaplarından yayınladıkları açıklama ile tüm Türkiye’ye birlik beraberlik çağısı yaptı. Sarsıntıdan etkilenen vatandaşların bulunduğu bölgeye gönderilen son üç tıra Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın logoları eklenerek beraberlik örneği verildi.

Açıklama yayınlandı

Kulüplerden yayınlanan açıklamaya şu sözler ile başlandı: “6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve tüm ülkemizi etkileyen sarsıntı felaketinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyoruz”

“Üzerimize düşeni yapmaya, onların yanında olmaya da devam edeceğiz”

“Ülkemizi yasa boğan bu felaketin birinci gününden itibaren sarsıntıdan etkilenen vatandaşlarımızın yanında olmaya çalıştık. Muhtaçlık duyulduğu her an üzerimize düşeni yapmaya, onların yanında olmaya da devam edeceğiz” açıklaması yapıldı.

“Kulüplerimizin logolarının birlikte yer aldığı 3 tırı afet bölgesine gönderdik”

Açıklamada, “Bu sıkıntı günlerde, hepimizin birlik beraberlik içinde yaralarımızı sarmaya ve birbirimizle kucaklaşmaya muhtaçlığımız var. Bugün, bu birlikteliğin göstergesi olması ismine kulüplerimizin logolarının birlikte yer aldığı 3 yardım tırını yardım merkezlerimizden afet bölgesine gerçek yola çıkardık” denildi.

“Türk Futbolu için birlik ve beraberlik miladı olmasını diliyoruz”

Son olarak ise “Kulüplerimizin birlik ve beraberlik içinde, vatandaşlarımızın yanında ve ülkemizin buyruğunda olduğunu gösteren bu seyahatin, afet bölgesindeki vatandaşlarımıza şifa getirmesini, Türk Futbolu için birlik ve beraberlik miladı olmasını diliyoruz…” sözleri kullanıldı.

Koç: “Bugün 3 büyük İstanbul kulübü ortak bir çalışma yaptık”

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, “Bu bizim 30. tırımız. Bugün 3 büyük İstanbul kulübü ortak bir çalışma yaptık. Esasen hâlihazırda taraftarlar ortak çalışma yapıyorlar. Her üç kulübün stadında da başka taraftarları görmek mümkün. İşte bu da Türk milletinin hoşluğu, büyüklüğü… Bıçak kemiğe dayandığı vakit omuz omuza verip bu ülke ve millet için nasıl çalışabileceğimizi de gösteriyoruz. Keşke rekabet ortamı da o denli olsa lakin kıymetli olan yalnızca büyük kulüpler değil, biz milletçe afet değil kıyamet yaşadığımız bir ortamda herkes elinden ne geliyorsa fazlasını da yaparak orada etkilenen insanlara dayanak olmak için buralardan çalışıyoruz” dedi.

“Bütün topluluklar omuz omuz vermiş vaziyette”

Koç, “Evet, uzaklık olarak uzağız, son devirlerde çok zelzele yaşadık lakin bu olay herkesi, 7’den 70’e ülkenin neresinde olursa olsun çok derinden yaraladı. 10 vilayetimizin toparlanması çok uzun sürecek fakat bütün ülkenin ruhunun, hislerinin düzelmesi, ruh sıhhatine kavuşması da uzun müddet alacak. Fakat bu çalışmaları yaparak taraftarlar, atletler, yöneticiler yani bütün topluluklar el ele, omuz omuza vermiş vaziyette” biçiminde konuştu.

Sözlerine devam eden Koç, “Bu tırımız Osmaniye’ye gidiyor. Şu ana kadar 29-30 bin koli eşya yolladık. Çok dikkatli bir formda tırlarımızı yüklüyoruz. Her muhtaçlıktan modül parça tırlara koyuyoruz. Yani bir tır yalnızca giysi, bir tır yalnızca hijyen gereci değil. Her tırımıza duyulan gereksinimleri kesim modül koyuyoruz. Bu tırdan sonra çalışmaları durdurmak durumundayız. Şu an hala yüzlerce, binlerce koli bekliyor. Fakat AFAD’tan bize gelen rica, talimat, direktif ‘biraz frene basın, dağıtımda zorluk çekiyoruz’ diyorlar. O nedenle çalışmaları şu an için durduruyoruz, onlardan yeşil ışık gelene kadar ki inşallah yarın sabah o da olur, çalışmalara devam edeceğiz. Burada çalışan herkese şahsım, idare suram, topluluğum ve idare heyetim ismine teşekkür ediyorum” tabirlerini kullandı.

“Kurtarılanlar bize moral oluyor”

Koç, kelamlarına şu biçimde devam etti: “Sadece çalışanlara değil 7/24 buraya meskenlerinden, dükkanlardan, mağazalardan, süpermarketlerden eşya alarak gelip bırakan, ‘çorbada benim de tuzum olsun’ diyen insanlara da çok çok teşekkür ediyorum. Allah bize değil, kimseye bu türlü bir acı göstermesin. Felaket bir tablo olduğunu gün geçtikte daha da fazla görüyoruz. Lakin bizleri en çok memnun eden de bu saatten sonra mucize dediğimiz ancak bugüne kadar kurtarılan beşerler, analar, babalar, yavrularımız… bize moral, motivasyon ve güç kaynağı oluyor”

“Omuz omuza daima birlikte bu düşünceli süreci de aşacağız”

Koç, “Dün de Kulüpler Birliği’nden çıkarken söylediğim üzere Allah ülkemize, afetzedelere, vefatı olanlara, yaralı dostları ve aile fertleri olanlara sabır, kuvvet, kudret ve metanet versin. Güç olacak lakin omuz omuza daima birlikte bu külfetli süreci de aşacağız, aşmak zorundayız. Zira hayat devam ediyor, Allah da insanlara çaba etmek için bir güç veriyor. İnşallah tez vakitte olağan günlere dönebiliriz” açıklamasını yaptı.

“Beşiktaş ve Galatasaray liderlerine teşekkür ediyorum”

Koç, “Beşiktaş Kulübü’ne, Sevgili Lider Ahmet Işık Çebi’ye; Galatasaray Spor Kulübü’ne, Sayın Lider Dursun Özbek’e bu iş birliği için çok çok teşekkür ediyorum. Haksızlık etmeyelim, tüm futbol paydaşları bir şeyler yapmaya çalışıyor. Sizler medyamız doğal olarak dört büyük kulüp üzerine odaklanıyorsunuz lakin inanın bütün Üstün Lig grupları ve öbür spor kulüpleri ellerinden ne geliyorsa ziyadesiyle yapıyorlar, yapmaya da çalışıyorlar. Onu da lütfen göz gerisi etmeyelim” dedi.

“Türk sporu takdire şayan bir iş çıkarmıştır”

Fenerbahçe Lideri, “Bugün bu kıyamette, bu felakette, bu afet durumunda Türk sporu ki yalnızca futbol kulüpleri değil, takdire şayan bir iş çıkarmıştır. İnşallah bir daha bu türlü bir iş çıkarmak durumunda kalmayız. Fakat daha önce de olduğu üzere Türk spor dünyası ülkesi, vatanı için ne kadar hassas olduğunu bir kere daha göstermiş oluyor” formunda konuştu.

Koç, son olarak “Bütün nakliyat firmalarına da teşekkür ediyorum. Onlar da kendi alanlarında ellerinde ne güç varsa bize tahsis ettiler. Sürücülerimiz 14-15 saat yol gidiyorlar. Gereçleri teslim ettikleri kurum ve bireyleri bize iletiyorlar. Görüntü çekip bizimle paylaşıyorlar. Onun için de bizim tırımızın yağmalanmadığından yüzde yüz eminiz” tabirlerini kullandı.

F.Bahçe, Beşiktaş ve G.Saray’dan Birlik Çağrısı! Logolar Yardım Tırında

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!