featured

Erzincanspor Taraftarı Kalp Kriziyle Öldü Hakem Maçı Durdurmadı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR-HABER

TFF 2. Lig Beyaz Küme’de gayret eden Anagold 24 Erzincanspor idaresi, Esenler Erokspor ile geçen pazar oynanan maçta bir taraftarın hayatını kaybetmesinde hakemlerin ihmali olduğunu öne sürdü. Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, Turgay Eren isimli taraftarın kalp krizi geçirmesi üzerine hakemlerden maçı durdurmasının istendiği fakat bu talebin kabul edilmediği kaydedildi.

İlk müdahaleyi tribündeki hekimler yaptı

Açıklamada, 11 Aralık 2022 tarihinde Erzincan Kent Stadyumu’nda Esenler Erokspor ile oynanan maçın 85. dakikasında Batı A tribününde yer alan Turgay Eren’in kalp krizi geçirdiği belirtilerek, “Olay esnasında tıpkı tribünde bulunan Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız, kardiyolog Dr. Tayfun Gündüz, kulüp hekimimiz Dr. Reşit Karaköse ile kulüp masörümüz Galip Tolga Ertürk maçı bırakıp, anında olaya müdahale etmişlerdir” denildi.

Hakem ve temsilciler ambulansa müsaade vermedi

Doktorların ambulans ve içindeki ekipmanlara muhtaçlık duyulduğunu belirttikleri kaydedilen açıklamada, “Bunun üzerine seyircilerimizin ve idare konseyinde bulunan arkadaşlarımızın ambulansın alana girmesi için ısrarla maçı durdurmasını istemelerine karşın, 4. hakem, 1. yan hakem, orta hakem ve TFF temsilcileri hiçbir reaksiyon vermeden maçı oynatmaya devam ettirmişlerdir. Stad içinde bulunan ambulansın saha içine girip olaya müdahale etmesine müsaade etmemişlerdir” denildi.

Maç bittikten sonra hastaneye götürüldü

Açıklamada taraftara tribünde birinci müdahalenin hekimler tarafından yapılmasına rağmen hastaneye sevkin maçın sona ermesinden 20 dakika sonra yapılabildiği vurgulanarak şöyle devam edilidi: “Hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın, taraftarımız hayatını kaybetmiştir. Her şeyden evvel, insan hayatının ön planda olması gerekirken, maalesef bu türlü üzücü bir durumda maçı durdurmayarak oynattıran ve hatta uzatma dakikaları bitmiş olmasına karşın maçı devam ettiren hakem triosunu şiddetle kınıyoruz.”

La Liga’da maç anında durdurulmuştu

Anagol 24 Erzincanspor idaresi misal bir olayın İspanya’da La Liga’nın 5. haftasındaki Cadiz- Barcelona maçının 80. dakikasında da meydana geldiği hatırlatılarak, “Hakemlerin nasıl davrandığı, tüm kamuoyu tarafından bilinmektedir. Maç derhal durdurularak, ambulans ve tüm sıhhat çalışanları olaya müdahale etmişlerdir. Taraftarımızın hayatını kaybetmesinde maçı durdurmayarak, oynatmaya devam ettiren hakemlerin ve Türkiye Futbol Federasyonu temsilcilerinin ihmallerinin olduğunu düşünüyoruz” sözleri kullanıldı.

TFF ve MHK’ya gerekli şikâyetler yapıldı

Kulüp idaresi hukuksal olarak sürecin takipçisi olunacağının da altını çizerek, açıklamasını şu formda tamamladı: “Konuyla ilgili gerekli süreçlerin başlatılması ve bu olayda varsa ihmali olan şahıslara gerekli cezanın verilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanlığı’na ve Merkez Hakem Heyeti (MHK) Başkanlığı’na gerekli şikâyetlerde bulunulmuştur. Bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Maçı yöneten hakem ve temsilciler

2. Li Beyaz Grup’un 18. haftasında oynanan ve 1-1 sona eren Anagold 24 Erzincanspor-Esenler Erokspor maçını Ferhan Kestanoğlu yönetti. Kestanoğlu’nun birinci yardımcılığını Ahmet Şimşek, ikinci yardımcılığını ise Barış Sun yaptı. Müsabakanın dördüncü hakemiyse Aykut Sergin üstlendi. Maçta Çağlar Kurt ile Fatih Hüsnü Berberoğlu ise TFF Temsilcisi olarak misyon yaptı.

67 yaşında ölen Turgay Eren emekli öğretmendi

Maç esnasında klap krizi geçirerek 67 yaşında hayatını yitiren tarafar Turgay Eren, emekli bir öğretmendi. Eren son olarak Melikşah İlkokulu’nda mesleğini yapmıştı. Eren’in vefatından sonra Trabzonspor Kulübü’nün de aralarınde yar aldığı çok sayıda kulüp taziye iletisi yayınlandı. Eren’in taraftarı olduğu Erzincanspor, 27 puanla 8. sırada bulunuyor. Kümede liderlikse 33 puanla Esenler Erokspor’un elinde.

Erzincanspor Taraftarı Kalp Kriziyle Öldü Hakem Maçı Durdurmadı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!