featured

Dünya Kupası’nda Oyuncuların Tercihi Fransa Değil

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aleyna Gürgen – AJANSSPOR HABER

Bu yıl Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda forma giyen oyuncular performansları kadar grupları ile de dikkat çekti. Turnuvada doğduğu ülke yerine öbür bir ulusal ekibi seçen 137 futbolcunun %27’sini Fransa doğumlu oyuncular oluşturdu.

Dünya Kupasında tercih Fransa değil

2022 Dünya Kupası maçları devam ederken takımların oyuncuları ve doğdukları ülkeler gündeme geldi. Turnuva genelinde forma giyen futbolcuların 137’si doğdukları ülkeden diğer bir ülkeyi temsil etmeyi tercih etti.

En az tercih edilen ülke Fransa

Turnuva genelinde en az tercih edilen ülke ise Fransa oldu. Fransa’da dünyaya gelen 37 futbolcu 2022 Dünya Kupası için farklı takımları tercih etti. Böylelikle Fransa, Dünya Kupası için farklı grupları tercih eden futbolcuların %27’sini oluşturarak en çok tercih edilen ülkeler sıralamasında sonuncu oldu.

Futbolcular Fransa değil Tunus dedi

Fransa’da doğmuş olan futbolcuların birinci tercihi ise Tunus oldu. Tunus bu yıl turnuvada 10 Fransa doğumlu futbolcu ile takımını tamamladı. Tunus böylelikle Fransa doğumlu olup Fransa’yı tercih etmeyen futbolcuların neredeyse 4’te birini renklerine bağladı. Fransa doğumlu olup Tunus forması giyen futbolcular ise şu halde:

Mouez Hassen

Montassar Talbi

Nader Ghandri

Dylan Bronn

Wajdi Kechrida

Hannibal Mejbri

Aissa Laidouni

Ellyes Skhiri

Wahbi Khazri

Senegal ve Kamerun, Tunus’un ardında

Senegal ve Kamerun, 2022 Dünya Kupası takımında 10 Fransa doğumlu oyuncuya yer veren Tunus’un çabucak gerisinde. Senegal 9 oyuncu ile Tunus’un akabinde turnuvadaki takımında en çok Fransa doğumlu oyuncu bulunduran 2. kadro olurken Kamerun ise 8 futbolcu ile Senegal’in akabinde 3. sırada yer aldı.

Senegal ve Kamerun’da Fransa’da doğan isimler

Fransa doğumlu oyuncular turnuvada Tunus, Senegal ve Kamerun, başta olmak üzere Fas, Katar, Gana, Portekiz, Almanya ve İspanya’yı tercih etti. Senegal ve Kamerun’da forma giyen Fransa doğumlu futbolcular ise şu halde:

Senegal:

1. Edouard Mendy

2. Kalidou Koulibaly

3. Youssouf Sabaly

4. Abdou Diallo

5. Fode Ballo-Toure

6. Nampalys Mendy

7. Pape Gueye

8. Boulaye Dia

9. İliman Ndiaye

Kamerun takımındaki isimler

Kamerun:

1. Devis Epassy

2. J-c Castelletto

3. Enzo Ebosse

4. Christopher Wooh

5. Olivier Ntcham

6. Karl Toko Ekambi

7. Bryan Mbeomu

8. Georges-Kevin Nkoudou

Dünya Kupası’nda altyapı önderi İngiltere

2022 Dünya Kupası’nda gayret eden gruplar ortasında altyapı başkanı açık orta farkla İngiltere oldu. Turnuvada gayret eden futbolcuların 73’ü İngiltere altyapısında yetişti. Bu 73 futbolcu ise 19 farklı grubu tercih etti. İngiltere’nin akabinde turnuvaya altyapısından en çok oyuncu çıkaran 2. ülke ise 65 futbolcu ile Fransa oldu. Dünya Kupası’nda İngiltere’den sonra en çok takıma altyapısından oyuncu çıkaran ikinci ülke ise 14 ekiple Almanya oldu.

Galler’de İngiltere rüzgârı

Turnuva’da Tunus’un akabinde bir ülkeden en çok futbolcuyu alan grup Galler oldu. Galler takımını 9 İngiltere doğumlu oyuncu ile oluşturdu. Galler’de forma giyen İngiltere doğumlu oyuncular ise şu biçimde:

Ethan Ampadu

Chris Mepham

Jonny Williams

Joe Morrell

Matthew Smith

Sorba Thomas

Daniel James

Kieffer Moore

Brennan Johnson

Dünya Kupası’nda Oyuncuların Tercihi Fransa Değil

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!