featured

Dünya Kupası’da kümeden çıkan Faslı taraftarlara Hollanda polisinden müdahale

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR – HABER

2022 FIFA Dünya Kupası’nda Fas, F Grubu’ndaki son maçında Kanada’yı 2-1 yenerek tarihinde ikinci sefer son 16 çeşidine çıktı. Müsabaka sonrası Hollanda polisi, Fas’ın 2022 FIFA Dünya Kupası’nda F Kümesi’nden başkan olarak son 16 cinsine kalmasını kutlayanların çıkardığı olaylara müdahale etti.

Faslılar, Amsterdam sokaklarına döküldü

Amsterdam’da yaşayan Faslılar, ulusal kadrolarının F Grubu’ndaki son maçında Kanada’yı 2-1 yendiği ve tarihinde ikinci kere son 16 cinsine çıktığı maçın akabinde araçlarıyla korna çalarak kent içinde çeşit attı.

Caddelerde havai fişek ve ses bombası atıldı

Merkator Meydanı’nda toplanan kalabalıktakilerin kimileri yüzlerini ve araçlarının plakalarını kapatarak caddelerde havai fişek ve ses bombası attı.

Polis, Twitter’dan yaptığı açıklamada, Amsterdam Belediyesi ve Savcılığının Merkator Meydanı’nı acil durum bölgesi ilan etmesiyle müdahale için daha geniş yetkiye sahip olduğunu belirtti.

Yollar trafiğe kapatıldı

Kalabalığın taşkınlık çıkarmaya devam etmesinin akabinde polis, meydanın boşaltılmaması halinde müdahale edeceği anonsunu yaptı. Çok sayıda polis, polis köpeği ve TOMA’nın hazır tutulduğu meydana giden yollar trafiğe kapatılırken, müdahalenin akabinde kalabalık etraf sokaklara dağıldı.

Güvenlik güçleri, kutlamanın yapıldığı bölgede bir müddet daha kalarak kalabalığın tekrar toplanmaması için tedbir aldı.

Lahey ve Rotterdam’daki olaylarda gözaltı

Polis, Twitter’dan yaptığı paylaşımda Lahey’deki Vaillant Meydanı’ndaki kutlamalar sırasında kamu sistemini bozdukları ve havai fişek kullandıkları gerekçesiyle 6 kişinin gözaltına alındığını ve çıkan olaylarda 1 polisin yaralandığını bildirdi.

Rotterdam Kruis Meydanı’ndaki olaylarda ise 5 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

Dünya Kupası’da kümeden çıkan Faslı taraftarlara Hollanda polisinden müdahale

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!