featured

Christian Atsu’nun teyzesi: “Ona geleceğine bana gelseydi…”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR – HABER

Ülkemizi yasa boğan zelzelelerin akabinde Hatay’da enkaz altında kalan futbolcu Christian Atsu hala bulunamadı. Atsu’nun teyzesi, “O bizim her şeyimiz ve tek umudumuz. Keşke onun yerine ben sarsıntısı yaşasaydım” diyerek herkesi duygulandırdı.

Hatay’da ve başka vilayetlerimizde hala arama kurtarma çalışmaları göçük altında kalanlar için devam ediyor. Hatayspor’da Christian Atsu da hala aranıyor.

“İlk günden beri uyuyamıyorum”

Akşam’ın haberine nazaran futbolcunun teyzesi, yaptığı açıklamada, “Benim hayatımı kaybetmem ve Atsu’nun yaşaması, benim için daha güzel bir yol olurdu. Zira o bizim her şeyimiz. O bizim tek umudumuz. Ailemiz için onun varlığı çok değerli. Birinci günden beri uyuyamıyorum” diye konuştu.

Eşi ‘Zaman daralıyor’ demişti

Atsu’nun eşi Claire Rupio da açıklamalar yapmıştı. Rupio, “Dua ediyorum ve onun hayatta olduğuna inanıyorum. Hatayspor’dan, Türkiye’deki ve İngiltere’deki yetkililerden yardım etmelerini istiyorum. Onu oradan çıkarmak için ekipmana muhtaçlık var. Ekipman olmadan derinlere inemezler. Vakit daralıyor. Atsu’nun hangi binada olduğunu biliyorlar ve herkesi kurtarmak için en uygun halde çabalıyorlar. Atsu hala kayıp ve nerede bilmiyoruz” demişti.

Gana hükümetine davet yapıldı

Milliyet’in haberine nazaran insan hakları ve yardım kuruluşu olarak ülkede hizmet veren Crime Check Foundation, Gana hükümetine bir davette bulunarak, ulusal futbolcunun Hatay’daki arama-kurtarma çalışmalarına hükümetin katılmasını talep etti. Afrika ülkesinden basın mensupları ve futbolcunun kimi yakınlarının da Hatay’a gelme hazırlıkları içerisinde oldukları öğrenildi.

Christian Atsu’nun teyzesi: “Ona geleceğine bana gelseydi…”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!