featured

Cemal Ersen “MHK’nin müstakbel lideri Cüneyt Çakır”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Futbol Federasyonu’nun geçtiğimiz günlerde yaptığı organizyona ile hakem Cüneyt Çakır Türkiye – Çekya ortasındaki maçın birinci 5 dakikasını yönetmiş ve mesleğini noktalamıştı.

Cemal Ersen’den başkanlık iddisı

Kariyerinde 1679 maç yöneten Cüneyt Çakır için Milliyet gazetesi muharriri Cemal Ersen’den kıymetli bir argüman geldi.Ersen Çakır’ın iki sene içinde MHK Lideri olabiliceğini satırlarına taşıdı. İşte Ersen’in o yazısı.

Cüneyt Çakır tecrübelerini aktarıyor

Ersen yazısında “Cüneyt Çakır duygusal bir jübileyle hakemlik mesleğini noktaladı. Şimdilerde gelecek vaat eden hakemleri izliyor. İzlemekle kalmıyor, tecrübelerini aktarıyor, tavsiyelerde bulunuyor ve MHK’ye bilgi veriyor. Son olarak Trabzon’a gitmiş. Kendisini alanda izlemeye alışmıştık lakin o artık tribünde oturuyor.

Çakır’ı MHK olarak görürsek şaşırmayalım

Buradan söylüyorum; iki sene sonra Çakır’ı Merkez Hakem Şurası Lideri olarak görürsek şaşırmayalım. Karşı çıkıp kızanlar olabilir. Hatta yoluna taş koyanlar da… Kusura bakmayın, tıpkı yüzleri görmekten bıktı beşerler. Sağdan saysan beş, soldan gitsen dört isim geliyor akıllara. Vizyon sahibi, kendini yetiştirmiş, topluluğun içinden gelmiş yeni yüzler gerekmiyor mu artık?” satırlarına yer verdi.

Doğan Babacan’dan sonra ikinci Türk hakemi

Kariyerinde UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası, FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası, UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Avrupa Şampiyonası’nın yer aldığı 5 yarı final hakemliği bulunan Cüneyt Çakır, FIFA’nın atamasıyla Bahattin Duran ve Tarık Ongun ile birlikte hem UEFA Avrupa Şampiyonası birinci FIFA Dünya Kupası’nda vazife alan Doğan Babacan’dan sonra ikinci Türk hakemi oldu.

21. yüzyıl’ın en güzel ikinci hakemi

Çakır 2021’de Memleketler arası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu (IFFHS) tarafından 21. yüzyıl’ın en âlâ ikinci hakemi seçildi. Alman Felix Brych 141 puanla birinci sırada yer alırken, 140 puanla Cüneyt Çakır ikinci oldu.

Şampiyonlar liginde final yöneten birinci Türk hakem

Cüneyt Çakır 6 Haziran 2015’te Şampiyonlar Ligi Finalinde Barcelona-Juventus maçını yöneterek Şampiyonlar liginde final yöneten birinci Türk hakem olmuştur.

Mehmet Büyükekşi açıklamıştı

Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi 4 Ağustos 2022 tarihinde FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır’ın mesleğini noktaladığını duyurmuştu.

Cemal Ersen “MHK’nin müstakbel lideri Cüneyt Çakır”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!