featured

Beşiktaş’tan örnek proje “Engeller bizi durduramaz”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beşiktaş çok kıymetli bir toplumsal sorumluluk projesini 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde hayata geçiriyor. Mahzurlar bizi durduramaz sloganıyla hayata geçecek proje basketbolu öğretecek.

Beşiktaş’tan açıklama

“Ülkemizin en esaslı ve 120 yıllık tarihiyle Avrupa’nın da seçkin kulüp ve topluluklarından birisi olan Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Cumhuriyetimizin 100. yılı ve Tekerlekli Basketbol Grubumuzun 20. yılı olması sebebiyle bedensel engelli bireyleri tekerlekli sandalye basketbol sporu ile tanıştırmak ve onları spor yapmaya teşvik etmek emeliyle “ENGELLER BİZİ DURDURAMAZ” toplumsal sorumluluk projesini 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde hayata geçiriyor.”

Hayata geçirmekten gurur duyuyoruz

Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi “2023, bilindiği üzere Cumhuriyetimizin 100. yılı ve bizim ise 120. yılımız ve ülkemiz genelinde Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol ekibinin lokomotifi olacağı Maniler Bizi Durduramaz Toplumsal Sorumluluk projesini, bu türlü değerli bir yılda hayata geçirmekten gurur duyuyoruz.

Bedensel Engelli vatandaşlarımıza spor teşvik edilecek.

Beşiktaş Kulübü’nün bu inancı sayesinde Türk sporunda birinci defa “bedensel engel” kavramıyla “şampiyonluk” öyküsü bir ortaya geldi. Artık tıpkı vizyonla devam ederek Türkiye genelinde varolan altyapı problemini çözmek için bir adım atacağız. Bu proje ile Bedensel Engelli Vatandaşlarımıza ulaşarak onları spora teşvik edeceğiz” dedi.

Beşiktaş’tan örnek proje “Engeller bizi durduramaz”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!