featured

Beşiktaş’ta seçim kazanı kaynıyor! Taraftarla darbe savı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR HABER

Beşiktaş’ta Divan Şurası Lideri Tevfik Yamantürk ile Hasan Arat’ın lider adayı olacağı tezine Ahmet Parıltı Çebi’den çok sert reaksiyon geldi. Antalya’da basın mensuplarıyla kahvaltı yapan Çebi, yaşanan gelişmelerle ilgili “Yapılanların farkındayım” sözü kullanarak taraftarla kendisinin devrilmeye çalışılacağını tez etti.

“Seçim havası yaratma isteme sebeplerini anlamıyorum”

Çebi, “Seçimle ilgili anlayamadığım bir şey var. 6 ay evvel seçim yaşadık, o gün seçime katılamayanların bugün seçim havası yaratmayı isteme sebeplerini anlayabilmiş değilim” diye konuştu.

Taraftarla darbe iddiası

Bu dönem için birlik ve beraberlik daveti yaptığını hatırlatan Beşiktaş Lideri konuşmasına şöyle devam etti: “Kimin arttan ne yaptığı harfiyen çok düzgün biliyorum. Mevcut Beşiktaş idaresi ve liderini, taraftar üzerinden düşürmeyi yanlışsız bulmuyorum. Yapılanların farkındayım.”

“Pandemi ve katkı vermeyen oyuncular 3 milyar TL’ye mal oldu”

Beşiktaş Divan Şurası’nda açıklanan 6 milyar 264 milyon 803 bin TL’lik borç hakkında da konuşan Çebi, “Ekonomik manada pandemi olmasaydı, yanda koşan ve katkı vermeyen futbolcuların maaşından kurtulmuş olsaydık, Beşiktaş’ın 3 milyar TL eksik borcu olurdu. Benim başkanlık yaptığım periyotta, 300 milyon TL’lik bir ziyan kelam konusu” dedi.

Seçim tartışması Divan Konseyi’nde başladı

Geçen hafta sonu yapılan Divan Heyeti toplantısında Tevfik Yamantürk, Ahmet Işık Çebi için şok sözler kullanmıştı. Beşiktaş Divan Lideri, “Borcu yönetmek, serveti yönetmekten daha güç ve değerlidir. Borcu da bilgili, maharetli, donanımlı ve alacıklıya itimat veren yeterli ahlaklı beşerler lakin yönetebilir. Oturduğumuz yerden bizim bu karatta insanları göremiyoruz; borçları nasıl yönetecek” demişti.

Yamantürk lider adaylığına hazırlanıyor yorumu yapılmıştı

Divan Konseyi’nde Yamantürk’e cevap veren Lider Çebi, “Burayı yönetecek adam yok’ demek yakışık almadı” demişti. Lider Çebi ile gergin anlar yaşayan Yamantürk’ün Beşiktaş başkanlığı için hazırlık yaptığı yorumları yapılmıştı.

Şeref Nasır: Farklı adaylar çıkabilir

Eski Beşiktaş Divan Konseyi Lideri Erdem Nasır, Ajansspor Genel Yayın Direktörü Kenan Başaran’a yaptığı açıklamada, Beşiktaş’ın bir seçime gidebileceğini yahut olağan vakitte gidilirse de farklı adaylar çıkabileceğini söylemişti.

Hasan Arat’tan adaylık sinyali

Beşiktaş Divan Lideri Tevfik Yamantürk ile birlikte eski yönetici Hasan Arat’ın Beşiktaş lider adayı olacağı kulislerde konuşuluyor. Arat, “Doğru vakitte, gerçek şeyi yapacağımdan emin olun” diyerek bu kanıyı güçlendiren bir açıklama yaptı.

Beşiktaş’ta seçim kazanı kaynıyor! Taraftarla darbe savı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!