featured

Beşiktaşlı Gedson Fernandes’ten Şampiyonluk Açıklaması! ”Bu sene…”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR HABER

2022 Dünya Kupası ortasında Antalya’da kamp yapan Beşiktaş’ta Portekizli orta saha oyuncusu Gedson Fernandes, açıklamalarda bulundu. Gedson Fernandes, teknik yönetici Şenol Güneş’in vazife vermesi halinde her bölgede oynayabileceğini de açıkladı. İşte yıldız oyuncunun açıklamaları ve ayrıntılar…

”Gurur duyuyorum”

Beşiktaş’a transfer olmasından ötürü gurur duyduğunu açıklayan Gedson Fernandes, “Transferimden ötürü insanların memnun olması beni de keyifli ediyor. Her kesitten sevgi, hürmet görüyorum. Beşere ne kadar bedelli olduğunu anlatıyor güya. Bu türlü bir ailenin modülü olmaktan gurur duyuyorum. Herkesin sahiplenmesi, benim için anlatılmaz, lakin yaşanabilir durum. Ekibin en değerli kesimi taraftarlarımız. Onları keyifli edeceğiz. Bunun için yüreğimizi ortaya koyup savaşacağız. Birlik beraberlik içinde, omuz omuza keyifli sona yürüyeceğiz” dedi.

”Bölge benim için fark etmez”

Görev verilmesi halinde tüm bölgelerde oynayabileceğini söyleyen Gedson, “Çok üst seviye kulüpte futbol oynuyoruz. Kendimi özel görmüyorum. Öbür arkadaşlar neyse, ben de öyleyim. Takımın bir parçasıyım yalnızca. Ben değil, biz diye bakıyorum. Takım işi ve birbirimizi tamamlıyoruz. En âlâ yer neresi diye konuşuluyor. Orta saha benim için kolay. O bölgenin oyuncusuyum. Hocam farklı yere koyarsa da fark etmez. Ben her durumda oynayabilecek bir oyuncuyum. 6-8-10 sayılara takılmıyorum. Bu oyundaki numaralı mevkiler yalnızca sayıdan ibaret.” tabirlerini kullandı.

”Tek kahır İstanbul trafiği…”

İstanbul’da yaşamanın hoş olduğunu lisana getiren Gedson Fernandes, tek sorunun trafiğin olduğunu söyledi. Gedson, “İstanbul’da olmamın en büyük zorluğu ailemden farklı kalıp yalnız yaşamam. Ailem, arkadaşlarım oradalar. Herkes bana yeterli davranıyor. Yemekler mükemmel. Gittiğim yerler, her şey çok düzgün. Tek zahmet ve sorun trafik.” dedi.

”Ronaldo ve Messi hayranıyım”

Ronaldo ve Messi’nin hayranı olduğunu açıklayan genç futbolcu, bir ekol olmak istediğini söyledi. Gedson, kelamlarına şu formda devam etti:

“Futbol hayranıyım. Ronaldo ve Messi hayranıyım. Rol fırsatlarligi’ model oyuncular. İkisini mukayese etmem. Edilmelerini yanlış buluyorum. Ronaldo vatandaşım. Ulusal grubun başkanı. Lakin teşekkür etmek lazım her ikisine de. Dünya futboluna inanılmaz katkı verdikleri için teşekkür edilmeli. Benim için rol model olan futbolcu yok. Oynamayı, izlemeyi çok seviyorum. Fakat şunun üzere olayım, buna benzeyim diye biri olmadı hayatımda. Kendim ekol olmak istiyorum. Fark yaratıp. Katkı verip. Muvaffakiyetler kazanıp.”

”Kesinlikle şampiyon biz olacağız”

Bu sene Beşiktaş’ın şampiyon olacağını söz eden Gedson, “Beklentiler var. Hem de çok yüksek. Katiyen bunu karşılamak zorunda olduğumuzu hissediyorum. O şuur ile çalışıp alana çıkıyorum. Tepe yarışı içindeki öbür kadroların durumu hiç ilgilendirmiyor beni. Yalnızca bizim ne yapacağımız değerli. Şunu kalpten söylemek isterim ki, muhakkak şampiyon olacağız.” dedi.

”Portekiz Ligi, fırsatlar ligi”

Benfica ile yaşadığı başarılara değinen Portekizli orta saha oyuncusu, Portekiz Lig’inn fırsat Ligi olduğunu söyledi. Gedson Fernandes, “Her lig kendine özel. Portekiz; güçlü lig ve gençlerin önü açık. Birçok genç yetenek önünü açıp hayallerine kavuşabiliyor. Fırsatlar ligi. Burada durum daha farklı. Yaşlı genç oyunculardan oluşan karma durum var. Türkiye ligi sert. Maçlar sertlik içinde oynanıyor. Kaliteli oyuncular var. Zevkli, çabası yüksek ve tempolu sıkıntı bir lig. Daha evvel Benfica ile şampiyonluk yaşadım, kupalar kazandım. Onlar geride kaldı. Artık burası var. Sizin aracılığınız ile haykırıyorum; Beşiktaş ile şampiyonluk yaşayacağım. İnanmak, başarmanın yarısıdır. Bu yüzden inancım yüzde yüz değil, yüzde bin! Geleceğe yönelik hayallerim var. En yeterli liglerde oynayıp muvaffakiyetler kazanmak istiyorum. Asıl problem şu an Beşiktaş ile şampiyon olup kupalar kazanmak.” sözlerini kullandı.

”Quaresma’ya hürmet duyuyorum”

Beşiktaş’ın eski oyuncusu ve vatandaşı Quaresma sorulması üzerine Gedson Fernandes, efsane oyuncuya hürmet duyduğunu lisana getirdi. Gedson, “Quaresma, gerek ülkemiz Portekiz’de gerek forma giydiği öteki kadrolarda çok değerli misyonlar üstlendi. Futbolun farklı yüzleri vardır. Estetik, gösteri, yaratıcılık en değerli özellikleri. Burada efsane olmuş yıldız biri. Futbolu bıraksa da kalplerde. Herkes üzere ben de hürmet duyuyorum. Gurur verici futbol karakteri. Birçok farklı ülkeden oyuncu var ekipte. Lakin amaç ortak; lisan, renk, ülke farklı olsa da tıpkı gaye için buradayız. Olağan durum bu. Herkesin hayat deneyimi var, bunu yansıtıyor. Birebir lisanı konuşanlar ile daha fazla vakit geçirmemiz olağan. Futbolun lisanı tıpkı aslında.” dedi.

Beşiktaşlı Gedson Fernandes’ten Şampiyonluk Açıklaması! ”Bu sene…”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!