featured

Alanyaspor Teknik Yöneticisi Francesco Farioli’den tenkitlere karşılık

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR – HABER

Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası nedeniyle Spor Toto Üstün Lig’e 45 günlük orta verildi. Muhteşem Lig gruplarından Corendon Alanyaspor 12 günlük ortanın akabinde hazırlıklarına devam ediyor. Bugün idman öncesi Alanyaspor Teknik Yöneticisi Francesco Farioli, grubun oyun sistemine yönelik gelen eleştrilere karşılık verdi.

“Futbolcular, büsbütün sıfırlanmış olarak geldiler”

Hazır olabilmek için adım adım tempoyu arttırdıklarını söyleyen Teknik Yönetici Francesco Farioli, “Hem fizikî hem de mental olarak oyuncularımızı hazırlamaya çalışıyoruz. Oyuncuları hazırlamak için 5-6 gün yüklenmeye başladık. Onlarda çok âlâ geri geldiler. Meskenlerinde çok güzel çalışmışlar, çok düzgün dinlenmişler. Büsbütün sıfırlanmış olarak geldiler. Artık kıymetli hazırlık maçlarımız var. Bu hazırlık maçlarıyla hazırlıklarımıza devam etmek istiyoruz” dedi.

“En önlerde yer alıyoruz”

Takım performansı, oyun sistemi ve Alanyaspor’un kırılgan bir grup olduğu istikametindeki tenkitlere yanıt veren Farioli, oyun anlayışlarını değiştirmeyeceklerini söyledi. Bu oyun anlayışına güvendiklerini ve daha çok yapmaya çalışacaklarını söz eden İtalyan teknik adam, istatistiklere nazaran ligde en çok baht bulan ikinci kadro olduklarını söyledi. Kırılgan bir ekip olduklarına katılmadığını ve bu kabul etmediğini vurgulayan Teknik Yönetici Farioli, “Özellikle top kazanma, topa sahip olma, konum bulma üzere bu üslup istatistiklerde en önlerde yer alıyoruz.”dedi.

Takımın kırılgan olmadığını tabir eden Farioli, “Kırılgan lafına gelirsek, ben bu söze çok katılmıyorum. Zira istatistikler bize bunu söylemiyor. İstatistiklere baktığımız vakit bizim daha fazla puan kazanmış olmamız gerekiyordu. Gerçeğe baktığımızda biraz daha farklı gözüküyor fakat istatistikleri nasıl okuduğumuz çok kıymetli.” dedi.

“Eleştiriler olabilir”

“Bildiğimiz yoldan şaşmayacağız” diyen Farioli, “Kırılgan lafına asla katılmıyorum ve kabul etmiyorum. Bilhassa sert oynama, maçın yoğunluğu ve temposu manasında Başakşehir’in gerisinden ikinci sırada geliyoruz. O yüzden laflarımızı biraz daha dikkatli seçmemiz gerekiyor. Geri adım atmayacağız. Tenkitler olabilir. Biz bir şeye inanıyoruz, oyuncular inanıyor. Devam edeceğiz. Tenkitler olabilir, bildiğimiz yoldan şaşmayacağız” sözlerini kullandı.

Farioli’den İtalya ve Türkiye açıklaması

İtalya ve Türkiye’nin Dünya Kupası’nda olmadığı için üzgün olduğunu tabir eden Farioli, iki grubun da Dünya Kupası’nda olması halinde duygusal olarak destekleyeceği için iki ekip olacağını söyledi.

“Dünya Kupası’nda favorim, İspanya”

Türkiye’nin ve İtalya’nın oyun ve sistem olarak kimi şeyleri gözden geçirmesi için fırsat olduğunu belirten Farioli, “Oyun olarak, sistem olarak bir şeyleri gözden geçirmeleri gerekiyor. Famara’nın gol atması, müddet bulması biz keyifli ediyor, gurur veriyor. Dünya Kupası’nda özel olarak takip ettiğim bir grup yok. Daha çok bir hoca olarak tahlil ederek izlemeye çalışıyorum. Kesin olarak bir favorimi söylemek gerekirse İspanya diyebilirim. Zira oyuna yaklaşımlarını çok beğeniyorum” halinde konuştu.

Francesco Farioli’nin Alanyaspor performansı

Bu dönem alanyaspor idaresinde toplam 15 maça çıkan Francesco Farioli, 5 galibiyet, 5 beraberlik ve 5 hezimet aldı.

Alanyaspor Teknik Yöneticisi Francesco Farioli’den tenkitlere karşılık

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!