featured

Adnan Muhammet Korkut Eskişehirspor’a Transfer Olacaktı, Enkaz Altında Kaldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şehitkamil ilçesinde enkaz altında kalan ve 94 saat sonra kurtarılan 17 yaşındaki Adnan Muhammet Korkut ailesinin yüzünü güldürdü. Hastanede annesinin başından ayrılmadığı Adnan, İHA takımına yaşadığı anları anlattı.

“Hayatta kalmak için kendi idrarımı içtim”

Salonda yatarken sarsıntının olmasıyla enkaz altında kaldığını tabir eden Adnan Muhammet Korkut, “Üşümemek için üzerime battaniyeyi aldım. Hayatta kalmak için kendi idrarımı içtim. Annemin yetiştirdiği çiçeklerin modülleri vardı onu yedim. Ayaklarım da donuyordu. Bir modül kıyafet buldum. Ayağıma çorap yaptım. Süreyi o denli geçirdim. Bulunduğum alan meskenin salonu lakin dirseğimle elimin boşluğu ortasında. Diz üstü yürüyemiyordum, asker yürüyüşü yaptım. O halde hayatta kalmaya çalıştım. Telefonumu kaybetmiştim birinci başta. 6 saat sonra alarm çaldı. Telefonu elime aldım. Şebeke çekmiyordu.

“Çaresizce AFAD’ı bekledim”

Şebekenin çekmesi için taşların içinde uğraş ettim. 25 dakikada alarm kurdum ki yardım gelirse duysunlar ve uyuyup kalmayayım. Şarj ikinci günü bitti. Çaresizce AFAD’ı bekledim. Dışarıdan çığlık sesleri geliyordu. Köpeğim vardı küçük onun sesi geliyordu. Onların sesi bana geliyor benimkisi gitmiyordu. Yalnızca yardım bekledim. O an Rabbimden istedim. Rabbimi dilimden düşürmedim. Çıkmak için dua ettim daima. Kendini çaresiz yalnız hissediyorsun, her şeyin boş olduğunu hissediyorsun.

“Namaz kılmaya çalıştım”

Yardımı tek AFAD’dan bekledim. Annemden babamdan ulaşırım diye. Annemle babam kardeşlerim yaşıyor mu, bunun gerilimi de üzerimdeydi. Kendimi yırttım. Namaz kılmaya çalıştım. Vakit geçmiyordu ilahi okudum. Elimde değnek kesimi vardı. Tavana vura vura sesimi duyurmaya çalıştım. 4. gününde AFAD takımı sağ olsun yardıma geldi. Ondan ötürü onlara da teşekkür ediyorum. Allah kimsenin başına vermesin” dedi.

“Ekiplerin bana ulaştığı an sesimi son bir sefer kullanmaya çalıştım”

Karnı acıktığında annesinin yetiştirdiği çiçeklerden yediğini anlatan Adnan Korkut, “Onlar da zelzele anında ortalığa karışıyor. Annemin yetiştirdiği çiçeklerden biraz yedim. Karnımı doyururum diye. Suyu da kendi idrarımla yetinmeye çalıştım. Grupların bana ulaştığı an sesimi son bir sefer kullanmaya çalıştım. Günleri takip ediyordum. Rabbim bugün Cuma akşamı olacak. Rabbim hoş haber diye dua ettim. Yanımdan bağırış sesleri geliyordu. Elimdeki sopayı tavana vura vura kırdım.

“Eskişehir’e transfer olacaktım”

Can havliyle bir şeyler yapmaya çalıştım. Gruplar seslerini bana ulaştırdılar. Yerim belirli olmadığı için kıramadılar. Gruplar üzerimdeydi. Beni biliyorlar lakin sesimi duyamıyorlardı. Sonra baktım uzaktan bir delikten bir ışık geldi. Adnan dediler. Neredesin dediler. Yaşıyorum dedim. Dediğimiz yere gelebilecek misin dediler. Sonra bir mühlet 5 saat bekledim. Ondan sonra kendi gayretlerimle çıktım o denli oldu. Çıkar çıkmaz yalnızca su istedim. Suya çok gereksinimim vardı. Annem bana hoş bir yemek yapar, teyzemlere gideriz hoş bir yemek yeriz diye. Galatasaraylıyım. Biraz fanatiğim. Benim pazartesi günü öğle uçağım vardı. Eskişehir’e gidecektim. Eskişehir’e transfer olacaktım. Hayal kırıklığına uğradım. AFAD, GASKİ takımına teşekkürlerimi sunuyorum” formunda konuştu.

Anne Pakize Korkut ise gözyaşları içinde oğluna sarılarak, “Rabbim bize bağışladı. Allah zelzelenin altındakilere de yardım etsin. Çok bekledik fakat keyifli sonla bitti” sözlerini kullandı.

Tekerlekli sandalye ile röntgene götürülen ve sıhhat durumu âlâ olan Adnan Korkut, birkaç saat müşahede altında tutulduktan sonra taburcu edilecek.

Adnan Muhammet Korkut Eskişehirspor’a Transfer Olacaktı, Enkaz Altında Kaldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!