featured

Abdullah Avcı’dan Futbolculara Gözdağı: “Dışarıda Bırakırım”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, hazırlık maçında Kasımpaşa ile 1-1 berabere kaldıkları müsabaka sonrası adeta oyuncularına ateş püskürdü. Avcı, “Bütünün modülü olmazlarsa dışarıda bırakırım” dedi.

“Çok üstte değiliz, aşağıda değiliz”

Performanslarını artırmayan oyuncuların olduğunu söyleyen Avcı, “Trabzon ve gerisinden Antalya sürecinin son günü. 22 maçlık yaptığımız genel tahliller, oynadığımız Avrupa kupaları, Şampiyonlar Ligi, lig süreci. Çok üstte değiliz, aşağıda değiliz. Güzel miyiz, makus müyüz? Ortada giden, gri giden durumumuz vardı. Ritüelden çıkıp daha uygun ve daha yüksek güçlü hale getirmemiz gerekiyordu. Her şeyin içinde varız lakin biraz daha net olmamız lazım. Birinci yarıda oynarken tespit ettiklerimiz; oyun ve oyuncu üzerinden bir ekip durumlar vardı.

“Bireysel performansları 22 maçta artmayanlar var”

Bunu evvel oyuncularla paylaştık, oyun planlarında değişiklikler yaptık. Oyuncu üzerinden kimi mevkilerde fazla oynamadan bunu gerçekleştirmeye çalıştık. Sakatlardan iki tanesi dönmeye başladı. Ferdî performansları 22 maçta artmayanlar var. Bilhassa buna, bugüne, bugünün de büyük kısmına, oyun manasında yanlışsız karşılıklar verdi, kampta bizi memnun etti. Özelikle Crystal Palace, Hull City maçları fizikî ve taktiksel olarak çok yeterli test maçları oldu” dedi.

“İkinci yarıda oyundan mutlu değilim”

İlk 35 dakika oyunu domine ettiklerini tabir eden Avcı, “Topa sahip olarak, baskı kurarak, duruma girerek. 4-5 durum vardı. 2-0, 3-0 devrede içeri girebilirdik. Birinci yarı rakibe bir tane kenar ortası verdik. İkinci yarı prestijiyle müddetler ve bilgiler var. Sakatlanma riski olanlara nazaran değişiklik yapıyoruz. Oyunun anları vardır, mühletleri vardır. Oyunun neyi istediği vardır ki oyunun her anının senaryosunu çalışıyoruz. İkinci yarıda modül parça oyundan ve performanslardan mutlu değilim. Yanlışsız olan anlar var, gerçek olmayanlar var, 3-4 aydır devreye girmeyen, ferdî performansı artmayan oyuncular var.

“Altyapıdan oyuncu alır oynatırım”

Kamp periyodu çok yeterli geçti. Ben her maçı kazanmak isterim. Trabzonspor her yarışın içindedir. Herkes farkına varacak. Ben oyuncu beklemeyeceğim. Burası Trabzonspor. Oyuncu performansını artıracak. İçine girmek için her türlü uğraşı; fizikî, zihinsel, güç olarak içine sokacak. İçine sokmayacaksa Trabzonspor’da kaynak var. Altyapıdan oyuncu alır oynatırım. Tescilli son şampiyondur. Her yarışın içinde var. Bunu net bir halde söylüyorum” sözlerini kullandı.

“Kimseyi beklemeyeceğim”

Yarışın başladığını ve artık kimseyi beklemeyeceğini aktaran tecrübeli teknik adam, “Oyunun anlarında gerçek hareket etmeyen oyunculara mesajım olsun. Bütününde yanlışsız işler var. Daha güzelini yapabilmek, her yerde yarışmak ve sonuç almak için, benim olduğum her yerde yarış vardır, Trabzonspor olduğu her yerde yarış vardır. Biz başardık, tekrar başarabiliriz. Bu inançla yola çıkacaklar, yüksek ve müspet güçte olacak herkes. Bunu alana daima bir arada yansıtacak. Bu potansiyel var. Bende bunun baskısını yapacağım. Kimseyi beklemeyeceğim. Kim güzelse ki o denli yaptık. Devreye girmek için vakit daraldı. Artık yarış başlıyor” biçiminde konuştu.

“Trabzonspor’un önemli sorumlulukları var”

Üç aydır devreye girmeyen performansların olduğunu söyleyen Avcı, “Antrenmanlarda gücümüz yüksek çalışıyoruz. Bundan vazgeçmeyeceksin. Her vakit enerjini daha üste çıkaracaksın. Oynamadığınız vakitlerde dahi kadro için idmanı arkadaşına hakikat vereceksin, onun performansını üste çekeceksin. Trabzonspor’un düzgün ve geniş takımı vardır, alternatifleri vardır 5 maç evvel, 5 maç sonra fark etmez. Bu vakti kaçırmamak lazım. Çok netim. Kolay kolay bu türlü net konuşmam. Lakin sabır ve mühlet var. Trabzonspor’un önemli sorumlulukları var. Alanda artık bu oyun; hem teknik, hem taktik, fizikî ve zihinsel ve bütün olacaksın. Bütünün kesimi olmazsa bende dışında bırakırım” diye konuştu.

“Gbamin’in penaltı hariç performansı iyiydi”

Gbamin’in performansını kıymetlendiren Avcı, “Gbamin’in penaltı hariç performansı yeterliydi. Gereksiz, bu düzeyde olmaması gereken yaptırdığı bir penaltı var. Fakat burada daha evvelden oynayan bir oyuncuydu. Bence gerçek yanıtlarda verdi, penaltı durumu hariç. Maçın anlarını yanlışsız oynamakla alakalı. Rakibe, oyuna nazaran kullanabileceğimiz, burada bize yanlışsız yanıtlar veren oyuncu” cevabını verdi.

“Trabzonspor taraftarı her yerde”

Kocaeli Stadı’nı doldurarak maç boyunca kendilerinden dayanağını eksik etmeyen taraftar için ise Abdullah Avcı, “Trabzonspor her yerde. Kocaeli’de ve Sakarya’da, benim bir ayağım da Sapanca’da. Uygun biliyorum. Bazen pazara çıktığımızda Trabzonlularla karşılaşıyorduk. Onlar her yerde biliyoruz. Atmosfer hoş oldu. Öncelikle stat çok hoş. Kocaeli’de futbolcu olarak eski statta çok oynadık. Değerli bir kent, potansiyel bir yer. Bu stada birinci sefer geliyorum. Umarım tekrar hak ettikleri yere adım adım gelirler. Onlara da muvaffakiyetler diliyorum” kelamlarını kaydetti.

Abdullah Avcı’dan Futbolculara Gözdağı: “Dışarıda Bırakırım”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!