Fatih Terim’den son dakika Mario Lemina açıklaması

0
190

Fenerbahçe, Beşiktaş, Sivasspor ve Alanyaspor’un kaybettiği haftada Yeni Malatyaspor’u 1-0 mağlup eden ve 3. sıraya yükselen Galatasaray, şampiyonluk yolunda dev bir adım attı. Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, 90 dakikanın akabinde yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Çarşamba günü oynadıkları Alanyaspor maçında yüksek efor sarf ettiklerini ve Yeni Malatya karşında zorlandıklarını söz eden Terim, “Çarşamba günü eforu yüksek bir maç oynadık, onun üzerine bu çok da kolay olmadı. Malatya da dirençli bir grup, tehlikeli oyuncuları var. Buna karşın oyunu denetimimiz altında götürdük.” dedi ve ekledi:

‘Taraftarımızla bir arada yürüyeceğiz’

”Bugün daha az pas yaptık üzere görünüyor lakin umumi olarak 1’den sonra kaçırdıklarımız kaçacak goller değildi. 2’yi bulamazsanız rakibi de iştahlandırırsınız bu tip maçlarda. Taraftarımızla bir arada yürüyeceğiz, o denli görünüyor.”

‘Falcao’nun dönmesi sevindirici’

“15-20 dakika Falcao’yu denedik, onun da dönmesi sevindirici. Umum olarak mutluyum ekipten. Her an her kayıpta çalkantıya uğramanız yahut bu fikstürün aşağılarına gitmeniz mümkünken bu kadar kritik periyotta sorumluluk alıp düzgün velev çok güzel oynayıp kazanmak önemli”

‘Lemina’nın art adalesinde mesele var’

“Lemina’nın karın adalesinde düşünce var üzere düşünüyordum lakin art adale üzere görünüyor, hekimle görüştüm. Değerli bir oyuncu lakin aldığı sorumluluk ve durumu herkesin yapabileceği bir iş değil. Kahır çıksa da Galatasaray kadrosu her konumda herkesle oynar.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here