Casillas İspanya Futbol Federasyonu Başkanlığı’na adaylığını açıkladı

0
360

İspanyol futbolunun efsane kalecisi Iker Casillas, İspanya Futbol Federasyonu (RFEF) Başkanlığı için aday olacağını resmen açıkladı.

Casillas, içtimaî medya aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada, “Evet, seçim kararı açıklandığında RFEF Başkanlığı için adaylığımı sunacağım. Birlikte, federasyonumuzu yerkürenin en güzel futbol seviyesine çıkaracağız” tabirlerini kullandı.

Şimdi resmi tarihi açıklanmayan RFEF Başkanlığı seçimi için kararlı bir biçimde ve büyük bir değerle çalışmalarını devam ettirdiklerini belirten 38 yaşındaki Casillas, “Şeffaf ve adil bir seçimde, 23 binden çokça seçmen bizi bekliyor. Bize karşı gösterdikleri ilgi ve sevgiden ötürü herkese teşekkürler.” diye yazdı.

Real Madrid altyapısından yetişen ve 16 yıl eflatun-beyazlı formayı giydikten sonra 2015 yazında Portekiz’in Porto grubuna aktarım olan Casillas, 1 Mayıs 2019’da antrenmanda geçirdiği kalp buhranının akabinde profesyonel futbol kariyerini sonlandırma kararı almıştı.

Casillas, 167 maç ile İspanya Ulusal Kadrosu formasını en çok giyen futbolcular arasında 2. sırada bulunuyor.

RFEF’in başkanlığını 17 Mayıs 2018’den bu yana Luis Rubiales yapıyor.

Rubiales, 2018 Yerküre Kupası’ndan üç gün evvel, periyodun ulusal grup teknik yöneticisi Julen Lopetegui’yi Real Madrid ile anlaştığı için hizmetten almasıyla ve ulusal kadroda teknik yöneticiler Luis Enrique ve Robert Moreno arasında yaşanan polemiklerle gündeme gelmişti.

RFEF’de başkanlık seçiminin, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (12 Haziran-12 Temmuz) öncesinde yapılması öngörülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here