Ahmet Ağaoğlu: Geldiğimiz alanı sakın kimse abartmasın

0
314

Muhteşem Lig’in 22’nci haftasında alanında konuk ettiği Demir Küme Sivasspor’u 2-1 mağlup eden Trabzonspor’da yönetici Ahmet Ağaoğlu, maçın akabinde açıklamalarda bulundu. Galip geldikleri için keyifli olduklarını kaydeden Ağaoğlu “Nereden geldiğin, nerede olduğun değerli değil, nereye gideceğin değerli. Maç maç düşünüyoruz. Oynadığımız maç Sivasspor maçıydı. Galip geldik mesuduz. Önümüzde Beşiktaş maçı var. Ondan sonra da maçlar var. Hepsi güçlükle maçlar, hiç bir maç kolay değil. Artık yolun yarısını geçtikten sonra herkes kendi hesabını yapıyor. UEFA hesabı yapan var. Şampiyonluk hesabı yapan ve kümede kalma hesabı yapan var. Şu anda ne olduğun kıymetli değil, nerede bitireceğin kıymetli. Nereye gideceğin kıymetli. Nasip” dedi.

“GOL ATTIĞI VAKITTE SKORU BELİRLİYOR”
Gol krallığında liderliğini sürdüren Sörloth’un performansıyla ilgili olarak da konuşan Ağaoğlu, “Golcü oyuncunun performansı her maç belirleyici oluyor. Zira kadronun golcüsü. Gol attığı devranda skoru belirliyor. Skoru belirlediğiniz devir da neticeyi belirliyorsunuz. Bundan sonrası için aman başkan olduk peşinden de şampiyon olduk diye bir şey yok. 7 grup şampiyonluk uğraşı veriyor. Bunların vermiş olduğu mücadeleyi yok sayamazsınız. Onların vermiş olduğu uğraştan daha fazlasını vermek. Geldiğimiz bölgesi sakın kimse abartmasın. Geldiğiniz üzere gidebilirsiniz de. Onun için orayı koruma etmek, her maça da birebir ciddiyetle bakmak lazım, tahminen daha çokça. Son saniyede yediğimiz gol büsbütün konsantrasyon eksiliğinden geldi. Maç içerisinde gösterilen uğraş ve dikkat bir anda dağıldı ve dağıldığı anda da rakip size cezayı kesiyor. O gol son 7-8 dakikada yenmiş olsaydı, daha farklı şeyler konuşabilirdik. Onun için çok dikkatli olmamız lazım. Ayakların alana basması diye bir tabir var. Bırakın ayakların tarafa basmasını o ayaklar hiçbir vakit kalkmamalı. Gerekirse ayakları güruha sürüye yürüyeceğiz” diye konuştu.

TARAFTARDAN ŞAD
Müsabakayı 35 bin seyircinin izlediğini de aktaran lider Ağaoğlu, “Taraftarların desteği ve gücü olmadan bir tarafımız yarım kalıyor. 35 bin seyirci vardı. Ekiple birlikte inanmış, kadronun oynadığı futboldan keyif alan basınç yediği hengam grupla birlikte basınç altına giren, yani her şeyini grupla birlikte yaşayan bir taraftarımız var” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here