featured

Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi Amatör Branşlarla İlgili Açıklama Yaptı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR HABER

Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi, amatör branşlar basın toplantısına katıldı. Çebi, Vodafone Park’ta amatör branşlara dayanak olan firmalar ve yöneticilerini tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu. Siyah-Beyazlı kulübün lideri, basketbol branşı hakkında sorulan sorulara cevap verdi.

“Futboldaki gelirleri isteseniz dahi amatör branşlara veremiyorsunuz”

Spor Maddesi’ne nazaran Futbol A Ekibi’nde elde edilen gelirin bir kısmını isteseler bile amatör branşlara aktaramadıklarının altını çizen Çebi, “Son çıkan Spor Kanunu’na nazaran hiçbir biçimde bu spor branşlarına dışarıdan, kendi içerisindeki gelirleri dışında dayanak vermemiz mümkün değil. Futboldaki gelirler futbola yetse ve isteseniz dahi amatör branşlara veremiyorsunuz. Bu bir hata.” dedi.

“Kadınlar, biz erkekleri her yerde geçtiler”

Kadın futbolu hakkında konuşan Ahmet Parıltı Çebi, “Kadın futbolu biliyorsunuz çok tanınan hale geldi. Bayanlar, bugüne kadar biz erkekleri her yerde geçtiler. Çok yakında daima önümüzde olacaklar. Baş tacılar. Her şeyi hak ediyorlar.” sözlerini kullandı.

“Dernek olacaksak, dernek olalım, daima bir arada olalım”

Destekleri için derneklere davette bulunan Çebi, “Diğer derneklerimizin de artık hızla bir yerlerden tutacaklarını biliyorum, ümit ediyorum. Yakışır da… Dernek olacaksak, dernek olalım. Yani daima bir arada olalım. Dernek demek birlik demektir aslında.” halinde konuştu.

“Muhalefetin beğenilen olmayan telaffuzlarına karşın vazgeçmedik”

Sözlerine devam eden Çebi, “Birlik ve beraberlik yılı ilan ettiğimiz, her ne kadar muhalefetin beğenilen olmayan telaffuzlarına karşın vazgeçmedik söylememizden camiayı birlik beraberlik ile bir ortaya getireceğimiz bu süreçte derneklerimizin de birlik ve beraberliğe duhul olduğunu gösterecektir. Onlara bildiri olarak iletmek istiyorum. Başladık, bekliyoruz. Kapılar sonuna kadar açık.” dedi.

“Güreşe talep çok, bilhassa bekledik ki açık arttırmaya çıkaralım”

Güreş branşı hakkında gelen soruya karşılık veren Ahmet Parıltı Çebi, “Güreşle ilgili bilhassa bekledik ki açık arttırmaya çıkaralım. Talep çok. Güreş cet sporudur, değerlidir. Bir kızımızın Dünya Şampiyonu olması bizi daha da şevklendirmiştir.” açıklamasını yaptı.

“Basketbol ne amatör olabiliyor, ne de profesyonel olabiliyor”

Türkiye Sigorta Basketbol Üstün Ligi’nde makus bir periyottan geçen Beşiktaş Basketbol Grubu hakkında konuşan Çebi, şunları söyledi: “Amatör sporlarda bilhassa basketbol karışık durumda. Ne amatör olabiliyor, ne de profesyonel olabiliyor. Gelirler neredeyse sıfır. Bakıyorsunuz salona 20 kişi yok. Bilet parası 10-20 lira…”

“Rakiplerimizin ardında ya dayanılmaz sponsorlar var ya da şirket takımları”

Ahmet Işık Çebi, “Skorlar açısından berbat giden bir süreç var. Memnunluk bekliyorsanız başlangıçta biraz acı çekmeyi bilmemiz lazım. Rakiplerimize baktığımızda ya harikulade sponsorluklar var gerilerinde ya da kurumsal manada şirketlere ilişkin basket grupları var. Beşiktaş bir şirkete ilişkin olmadığına nazaran kendi topluluğunun takviyesiyle yükselebilir.” diye konuştu.

“Bandırma’dan aldığımız 14 tane genç çocuk var”

Çebi, “Önce Akatlar dolacak. Sponsorlar da orada gördükleri ilgiye nazaran yardımlarını arttırmaya devam edecek. Bu sonuçlar çok çabuk düzelir. Bir önceki sene Bandırma’dan aldığımız gençlerle Beşiktaş Basketbol Kadrosu’nun nasıl bir ivme kazandığını gördünüz. Şu anda o giden 3-4 arkadaşımızın dışında Bandırma’dan aldığımız 14 tane genç çocuk var. Biraz sabır gösterin. Ektiklerimizin nasıl yararlı olacağını göreceksiniz.” dedi.

Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi Amatör Branşlarla İlgili Açıklama Yaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!