featured

Beşiktaş Basketbol Koçu Ahmet Kandemir İstifa Etti Proje Çöktü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR – HABER

Beşiktaş, iki yıl evvel basketbolda yine bir yapılandırmaya gitti. Bandırma Kırmızı’nın altyapısından bir çok oyuncuyu takımına katarken, deneyimli koç Ahmet Kandemir, siyah beyazlıların basketbol koordinatörü oldu. Grup ise Burak Bıyıktay’a emanet edildi.

Bıyıktay gitti Kandemir alana indi

Ancak Bıyıktay ile lige 6 maçlık bir yenilgi serisiyle girilince Kandemir, yöneticilik koltuğundan koçluk bench’ine geçti. Kandemir idaresinde grup toparlandı ve dönem sonunda play-off’a dahi kalmayı başardı.

Alperen ve Şehmuz yıldızlaştı

Bu periyotta Alperen Şengün, yaptığı büyük çıkışla NBA’in yolunu tutarak, Houston Rockets’a gitti. Bir başka yıldızı parlayan oyuncu Şehmus Hazer ise Fenerbahçe Beko’ya transfer oldu. Beşiktaş, gençlerin biraz daha geri planda kaldığı bir takımla bu döneme başladı.

Ünlü menajer Ati Koç ile kriz

Bandırma Kırmızı’dan Beşiktaş’a gelen oyuncuların menajeri olan Atilla Emrullah ile Beşiktaş idaresi ortasında kriz çıktı. Taraflar oyuncuların grupta kalması yahut ayrılması konusunda anlaşamadı. Ati Koç, olarak bilinen ünlü menajer, daha evvel de çok sayıda oyuncunu Giresun ve Trabzon’a götürerek, Beşiktaş ile yaptığı iştirakin benzerini gerçekleştirmişti.

Gençler için yabancıya sınır

Tarafların muahedesine nazaran siyah beyazlı idare kadroda yalnızca 3 yabancı bulunduracaktı. Böylelikle genç oyuncuların daha müddet alıp gelişmesini sağlayacaktı. Bunun karşılığında oyuncular piyasaya nazaran düşük bir fiyatla oynayacak.

Ati Koç yüzde 30 hisse alacaktı

Anlaşma çerçevesinde menajer Ati Koç da satışlardan yüzde 30 hisse alacaktı. Fakat satıp satmama kararında öncelik Beşiktaş’ın olacaktı. Ancak taraflar transfer döneminde karşılıklı problemler yaşadı ve işbirliği fiilen sona ermiş oldu.

Projenin mimarı Kandemir de gitti

Fakat siyah beyazlı kadro 9 maçta yalnızca 2 sefer alandan galip ayrılabildi. Tecrübeli koç Kandemir, makus gidişatını bilakis çevirmeyi bir türlü başaramadı. Ve bugün Merkezefendi karşısında alınan mağlubiyetten sonra Kandemir, istifa kararı aldı. Böylelikle, 3 yıl evvel yola çıkarken ortaya atılan projenin mimarı da gitmiş oldu.

16 kişinin 6’sı yabancı oyuncu

Bu dönem Basketbol Erkekler Üstün Ligi’nde Beşiktaş Emlakjet olarak uğraş eden siyah beyazlıların 16 kişilik takımında halihazırda 5’i ABD’li 1’i de Litvanyalı olmak üzere toplam 6 yabancı oyuncu bulunuyor.

Beşiktaş Basketbol Koçu Ahmet Kandemir İstifa Etti Proje Çöktü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!