A Ulusal Basketbol Antrenörü Sarıca: Elimizdeki takımla kazanmak istiyoruz

0
196

Hollanda maçını kazanmak istediklerini belirten Sarıca, “Şubat ayında yeni bir pencere Avrupa Şampiyonası. Cuma günü Hollanda ile daha sonra İsveç ile oynayacağız. Elbette bu maçların hem içeride, hem de deplasmanda oynanacağını düşünürsek kendi meskeninde oynadığımız maçları kazanmak zorundayız. Bunun için bir avantaj etmek istiyoruz. Bugün birinci kez toplanıp antrenmana başlayacağız. Cuma günü kazanarak yeni bir pencereye bakarız” dedi.

FIBA ve EuroLeague arasındaki anlaşmazlıkların grupları çetine soktuğunu belirten Sarıca, “Hepimiz çok sıkıldık bu işten. Oyuncular daima arada kalıyor. Dolasıyla takımları bir türlü tam yapamıyoruz. Hem sakatlıklar var dönemin en ateşli devrindeyiz. Her kulvarda her kadronun anlaşılan emelleri var. Burada en çok oyuncular yıpranıyor. Shane Larkin bir sakatlığı olmuştu ve onu takımdan çıkarmak durumunda kaldık. Daha sonradan Sertaç ve Buğrahan Tuncer ilgili Anadolu Efes’in bir isteği oldu. Tabi ki bu TBF kararı. Müsaade verdiler. Sertaç ve buğrayı göndereceğiz. Çok karışık bir durum oluyor. Birinci sefer A ulusal kadro forması giyecek arkadaşlarımız var. Elimizdeki takımla en düzgününü yapıp, bu iki maçı kazanmak istiyoruz” diye konuştu.

NBA’de oynayan Furkan Korkmaz, Cedi Osman ve Ersan İlyasova’nın büyük eksikler olduğunu söz eden Sarıca, şöyle konuştu:
“Bunlar değerli isimler. Esasen NBA oyuncularımızı buraya getiremiyoruz. Dolasıyla genç ve gayrı arkadaşlarımıza da değerli bir fırsat. Eksikler hissedilecek. Elimizdeki en yeterli takımla yapmak durumundayız. Bu maçları kazanmak durumundayız. Hollanda ve İsveç zıt rakipler. Süratli oynuyorlar. Dikkat etmek lazım. Onlarında takımı muayyen değil. Biz o İsveç periyodunda de çok eksik takımla oraya gitmiştik. Maatteessüf çok tecrübesiz oyuncularımız vardı. Sakatlıkları oyuncularımız vardı. Hollanda ekibi buraya 4 gün evvel geldi. Bu demektir işin ciddiyetindeler. Onlarında bir şampiyona gitme üzere bir amaçları var. O yüzden dikkatli olmak lazım.”

SEMİH ERDEN: “ANKARA SEYİRCİSİ BİZİ ATEŞLİYOR”
Kaptan Semih Erden ise, “Heyecanlı ve hazırız. İnşallah kampımız hoş, sakatlıksız makbul. Her birimize muhtaçlığımız var. Hollanda maçını hanemizde oynuyoruz. Seyircimizin önünde oynamak heyecan verici. Bu bizim için değerli. Umarım buradaki maçı en hoş biçimde tamamlayıp İsveç’e galibiyet için gideceğiz” sözlerini kullandı.
Semih de Ankara seyircisine munfasıl bir parantez açarak, “Ankara seyircisi bizim için başka. Her vakit her noktada ulusal kadro destek görüyor fakat Ankara seyircisi bizi acayip halde motive ediyor, ateşliyor. Onlara da buradan teşekkür ediyorum. Cuma günü de maçımıza bekliyoruz” dedi.

HAZIRLIKLAR BAŞLADI
A Ulusal Erkek Basketbol Ekibi, medya günü aktifliğinin akabinde Ankara Spor Salonu’ndaki birinci antrenmanını gerçekleştirdi.
Ay-yıldızlı ekip, FIBA 2021 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde 21 Şubat Cuma günü Ankara’da Hollanda, 24 Şubat Pazartesi günü ise deplasmanda İsveç ile karşılaşacak. Sarıca daha sonrasında gruptaki oyuncularla tek tek ilgilendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here