featured

İzmir Çiftçileri Koşusu’nda Zafer Rock Solid’in | At Yarışı Haberleri

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR-HABER

4 Aralık Pazar günü gerçekleştirilen yarış (KV-9) İzmir Şirinyer Hipodromunda saat 17.00’de start aldı.

2 yaşlı safkan İngiliz taylarının uzunluk gösterdiği çaba, 1400 metre aralık üzerinden kum pistte yapıldı. İşte ayrıntılar…

Türkiye Jokey Kulübü’nden (TJK) yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

İzmir Çiftçileri Koşusu’nda kazanan Rock Solid

“2022 yılı İzmir Çiftçileri Koşusu’nda, Engin Ateşler’in sahibi olduğu Rock Solid (Toccet – Elmastütün / Unaccounted For) jokeyi Akın Sözen yönetiminde pistten galibiyetle ayrıldı.

Gençay Dilek Emirsoy yetiştirmesi, Ümüt Bulut’un antrene ettiği doru erkek tayın bu birinciliği mesleğinin dördüncü galibiyeti olarak kayıtlara geçti.

Mirbey ikinci oldu

Keyifli bir gayrete sahne olan yarışın ikincisi Mirbey (Captain Rio – Hasmuşlu / Yonaguska) olurken, Dragon Fire (Torok – Happy Valentine / Thewayyouare) üçüncü, Lion Of Runner (Lion Heart – Akasya / Mountain Cat) dördüncü, Micheal (Hemsworth – Make Me Smile / Sri Pekan) da beşinci sırada yer aldı.

Koşunun galibi Rock Solid için bitiriş derecesi 1.27.15 olurken, 1/2 Uzunluk – 3 Uzunluk – 4 Uzunluk – 5 Uzunluk halinde oluştu.

Yarışın akabinde düzenlenen merasimde kazanan safkanın sahibi ismine Mehmet Esmer’e kupasını İzmir Tarım ve Orman Müdürü Mustafa İtina verdi.”

İzmir Çiftçileri Koşusu’nda Zafer Rock Solid’in | At Yarışı Haberleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!