featured

Harran Belediyesi Koşusu’nu Asabi Kazandı | At Yarışı Haberleri

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR-HABER

Türkiye Jokey Kulübü Derneği’nden yapılan açıklamaya nazaran, Harran Belediyesi Koşusu’nu Asabi kazanırken Beauty Sun ikinci ve Real Grace ise üçüncü oldu. İşte ayrıntılar…

Harran Belediyesi Koşusu’nu Asabi kazandı

TJK’dan yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi:

“2022 yılı Harran Belediyesi Koşusu’nu jokeyi Ferit Yardımcı ile start alan, Bülent Demir’in sahibi ve Mehmet Necdet Narin’in de yetiştiricisi olduğu Asabi (Scarface – Rigorous / Grand Slam) kazandı. Eyyüp Yardımcı’nın antrene ettiği 3 yaşlı doru erkek safkan bu galibiyetiyle yarış hayatındaki 10’uncu birinciliğini mesleğine eklemiş oldu.

Beauty Sun ikinci oldu

12 safkanın uğraş ettiği yarıştan Beauty Sun (Toccet – Beauty Mida / Karabeyhan) ikincilikle ayrılırken, Real Grace (Invincible Son – Miss Dream / Victory Gallop) üçüncü, Emin Amca (Nearly Green – Helinda / Indigo Red) dördüncü ve Brodbeck (Fast ‘N’ Famous – Miss Ghena / Gone West) de koşudan beşinci olarak ayrıldı.

Koşunun galibi Asabi için bitiriş derecesi 2.18.79 olurken farklar ise 7 Uzunluk – 1,5 Uzunluk – 3,5 Uzunluk – Baş formunda sonuçlandı. Yarışın akabinde düzenlenen merasimde kazanan atın sahibi Bülent Demir’e kupasını Harran Belediyesi Lider Yardımcısı Cahit Geyik takdim etti.

Şeref tribününde gerçekleştirilen merasime Şanlıurfa Hipodrom Müdürü Çetin Yıldız, TYAYSD Şanlıurfa Şube Lideri Yakup Elğaç ve davetliler de katıldı.

“Bekir Bebek’e takviye ol umut ol” kampanyası

Şanlıurfa Hipodromu’nda 3. koşu öncesi padokta düzenlenen aktiflikte; günün yarış programına katılan jokey ve aprantiler, İşçimiz Aziz Uçar’ın oğlu SMA Tip-1 hastası Bekir Bebek için hazırlanan yardım kampanyasında “Bekir Bebek’e takviye ol umut ol” sloganıyla, bu yarış gününde kazanacakları tüm yarış ikramiyelerini Bekir Bebek’e bağışladılar.”

Birleşik Krallık Newcastle yarışları iptal edildi

Öte yandan, Birleşik Krallık Newcastle yarışları iptal edildi. TJK’dan yapılan açıklamada, “Bugün Birleşik Krallık Newcastle Hipodromunda yapılacak yarışlar, pistin donması sebebiyle iptal edilmiştir. Bu koşular üzerine oynanan biletler iade edilmektedir” sözlerine yer verildi.

Harran Belediyesi Koşusu’nu Asabi Kazandı | At Yarışı Haberleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!