featured

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Koşusu’nu Bogota Kazandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR-HABER

Türkiye Jokey Kulübü Derneği’nden yapılan açıklamaya nazaran, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Koşusu’nu Bogota kazandı.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Koşusu’nu Bogota kazandı

“2022 yılı Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Koşusu’nu, Erkan Yıldırım’ın sahibi olduğu Bogota (Kaneko – Zareen / Medicean) jokeyi İsa Katar yönetiminde kazandı. Selman Erdemirci yetiştirmesi, Mehmet Altın’ın antrene ettiği 5 yaşındaki al iğdiş safkan bu sonuçla üst üste ikinci, toplamda ise onuncu galibiyetini kaydetmiş oldu.

Yılmazhan 2. oldu

Diyarbakır’da günün 4. koşusunda Yılmazhan (Victory Gallop – Aybek Hatun / Mountain Cat) pistten ikincilikle ayrılırken, Dancing Adder (Tight End – Ceka Dancer / Danehill Dancer) üçüncü, Spuriorus (Azaraks – Bribiscuit / Machiavellian) dördüncü, King Ayhan (Marcavelly – Desdemona / Shakespeare) da beşinci sırada yer aldı.

Koşunun galibi Bogota için bitiriş derecesi 1.13.35 olurken, farklar 13 Uzunluk – 2 Uzunluk – 3,5 Uzunluk – 2 Uzunluk formunda sonuçlandı.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri Serday Ay ve Mehmet Tazgel ile Diyarbakır Hipodrom Müdürü Yılmaz Çelik’in de katıldığı yarışın akabinde düzenlenen merasimde kazanan safkanın sahibi ismine İbrahim Halil Yaşar’a plaketini Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası İdare Konseyi Üyesi Çetin İnanç verdi.”

Doğukan Konuk açıklaması

Öte yandan TJK, Apranti Doğukan Konuk hakkında bir açıklama yaptı.

Açıklamada, “5 Aralık Pazartesi günü Şanlıurfa Hipodromunda 8. koşuda bindiği 15 numaralı Bakımlı isimli safkandan düşen apranti Doğukan Konuk, sağ bacağındaki ağrı sebebiyle denetim emelli hastaneye sevk edilmiştir.

Aprantimize ve safkanın ilgililerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” tabirlerine yer verildi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Koşusu’nu Bogota Kazandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!