Beşiktaş tarihinin unutulmaz savunmacısı, teknik direktör İbrahim Üzülmez, Pepe transferini Lig Radyo’da yorumladı. Ömer Necati Albayrak’ın hazırlayıp sunduğu Mixed Zone programına konuk olan başarılı çalıştırıcı, gündeme dair de önemli açıklamalar yaptı.

İşte Üzülmez’in sözleri: ‘Zago etkisi yapar’

“Zago bize geldiğinde çok spekülasyon olmuştu yaşından dolayı. Pepe önemli bir oyuncu çok kaliteli. Adriano’nun kattığı ivme ne kadar önemliyse Pepe’nin de tecrübesi Beşiktaş defansına Şampiyonlar Ligi’nde fark getirir. Ödenecek rakam tartışılabilir. Türkiye standartlarında müthiş paralar bunlar. Ancak kalite, yetenek, tecrübe değerlendirilecek olursa Pepe kesinlikle bu takıma katkı verir. Beşiktaş gibi Şampiyonlar Ligi’nde hedef koymuş bir takıma mutlaka Pepe gibi oyuncular alınmalı. Çalışkanlığı, saha içerisindeki mücadelesi, arkadaşlarına destek olması… Her şeyiyle profesyonel bir oyuncu Pepe…”

‘Pepe para için gelmez’

“Mitrovic çok genç alındı, maliyeti ortada. Oynadığı maç sayısı çok fazla değil. Tosiç daha fazla oynadı. Özellikle kendine bakmış Pepe gibi oyuncuların yaşına fazla takılmamak lazım. Zago’yla oynamış bir isim olarak kendimden örnek veriyorum. Ondan çok etkilenirdik. Beşiktaş’a o dönem çok katkı sağlamıştı. 35 yaşındaki oyuncu bu kadar çalışıyorsa ve başarıyorsa 25 yaşındakiler de onu örnek alıyor. Bazı oyuncular vardır ismen gelirler, parayı kazanıp giderler. Ancak Pepe’nin öyle bir yapıda olmadığı belli. Çok önemli işler yapacaktır. Şampiyonlar Ligi’nde de çok büyük başarı yakalayacaktır Beşiktaşımız’la.”

‘Devler Ligi’nde başarı olur’

“Fikret Orman hakikaten çok önemli işler yapıyor. Şenol hoca da öyle… Beşiktaş’ta Aboubakar gitti, yerine birinin alınması gerekiyor. Yönetim en doğru ismi alacaktır. Şenol hocayla beraber oyuncuların performansı arttı hep. Bu konuda Şenol hoca çok deneyimli. Beşiktaş takımı başarıya alışmış artık. Fark yaratmaya devam edecektir. Şampiyonlar Ligi’nde bu sezon başarı yaşayacağına da eminim.”

‘Tudor doğru yolda’

“Aykut hoca ve Tudor da önemli isimler. Geçen sene Fenerbahçe ve Galatasaray çok eleştirildi. Aykut hoca deneyimli, son olarak Konya’da yaptıkları ortada. Fenerbahçe’de birlikte oynama sorunu vardı. Aykut hoca bu kimliği yeniden yakalayacaktır. Yapılan transferler uyum sağlarsa Fenerbahçe daha ileriye taşıyacaktır takımı. Tudor’un idmanlarına gelince… Oyuncular bu kadar şikayet ediyorsa kamptaki idmanlardan demek ki Tudor doğru yolda. Eğer birkaç takviye daha yapılırsa şampiyonluk yarışında var olacaklardır.”

‘Dalavereler dönüyor’

“Türkiye’de başarının neye göre ölçüldüğünü anlamış değilim. Hocalar var; senede iki takımda başarısız olup sezon başında takım buluyorlar. Nasıl buluyorlar, ne yapıyorlar anlamıyorum! Aslında herkes biliyor ama ben bilmiyorum! Bir takım şeyleri değiştirmek gerekiyor artık. Başarısız olanlar kenara çekilmeli, başarılı olanlar çalışmalı. Bu konularda çok dalavereler yaşanıyor. O yüzden bu konuları da çok konuşmak istemiyorum. İyi niyetimizle ve emeğimizle bekliyoruz. Çalıştığımız kimseyle sorun yaşamadık. Rahmetli, değerli İlhan Cavcav gibi zor bir başkanla çalışmamıza rağmen Gençlerbirliği’ne 20-30 milyon TL kasaya para girmesini sağladık. Çalıştığımızın yerin menfaati bizim önceliğimiz her zaman.”

‘Hedefimiz olan camiaya doğru…’

“Telefonlarla değil de emekle, mücadeleyle, çalışmayla hocaların göreve gelmesi lazım. Birçok takımla görüşmemiz oldu. Ancak araya bir şekilde telefonlar girdi, bir şeyler oldu. Sıkıntı yok, bunlara da alışacağız. Kendimize inanacağız, güçlü olup bir takıma geldiğimizde kendimizi yeniden ispatlayıp inşallah hedefimiz olan camiaya doğru yol alacağız. TFF 1. Lİg’den 7-8 takımdan teklif aldım ama teşekkür ettim hepsine. Kariyerime Süper Lig’de devam etmek istiyorum.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here